src
stringlengths
3
32.3k
tgt
stringlengths
3
177k
А́том (від — неділЫмий, лат. відповідник - individuum) — найменша частинка з якої складається та чи інша річ, речовина чи система і яку в даній науковій теорії зручно розглядати як неподільну.
А́том (від — неподільний, лат. відповідник - individuum) — найменша частинка з якої складається та чи інша річ, речовина чи система і яку в даній науковій теорії зручно розглядати як неподільну.
А́том (від — неподільний, лат. відповідник - individuum) — найменша частинка з якої складається та чи інша річ, речовина чи система і яку в даній науковій теорії зручно розглядати як неподільну.
А́том (від — неподільний, лат. відповідник — individuum) — найменша частинка з якої складається та чи інша річ, речовина чи система і яку в даній науковій теорії зручно розглядати як неподільну.
Вони застосовували цей метод для вивчення будь-яких речей дійсного світу - від фізичних тіл, хімічних речовин до суспільних явищ (суспільство, яке складається з окремих осіб - атомів, індивідуумів).
Вони застосовували цей метод для вивчення будь-яких речей дійсного світу — від фізичних тіл, хімічних речовин до суспільних явищ (суспільство, яке складається з окремих осіб — атомів, індивідуумів).
Пізніше слово індивідуум (особа) стало вживатись більш для позначення людей, як частинок суспільства, а слово атом - для позначення частинок з яких складаються фізичні тіла і хімічні речовини.
Пізніше слово індивідуум (особа) стало вживатись більш для позначення людей, як частинок суспільства, а слово атом — для позначення частинок з яких складаються фізичні тіла і хімічні речовини.
В кінці 19-го та на початку 20-го столітть, фізики відкрили першу з субатомних частинок — електрон, а дещо пізніше атомне ядро, таким чином показавши, що атом не є неподільний.
В кінці 19-го та на початку 20-го століть, фізики відкрили першу з субатомних частинок — електрон, а дещо пізніше атомне ядро, таким чином показавши, що атом не є неподільний.
В 17-му та 18-му сторіччі
В 17-му та 18-му століттях
Поняття "атом", як і саме слово, має давньогрецьке походження, хоча істинність гіпотези про існування атомів знайшла своє підтвердження лише в 20 сторіччі.
Поняття "атом", як і саме слово, має давньогрецьке походження, хоча істинність гіпотези про існування атомів знайшла своє підтвердження лише в 20 столітті.
Першим почав проповідувати атомістичне вчення в 5 ст. до н.е філософ Левкіпп.
Першим почав проповідувати атомістичне вчення в 5 столітті до нашої ери філософ Левкіпп.
Але тоді як західна філософія вважала, що атомістична теорія повинна стати конкретною і об'єктивною основою теорії матеріального світу, індійська філософія завжди сприймала об'єктивний матеріальний світ як ілюзію.
Але тоді як західна філософія вважала, що атомістична теорія повинна стати конкретною і об'єктивною основою теорії матеріального світу, індійська філософія завжди сприймала матеріальний світ як ілюзію.
Коли атомізм з'явився в Індії, то він прийняв форму теорії, згідно якої реальність в світі має процес, а не субстанція, і що ми присутні в світі як ланки процесу, а не як згустки речовини.
Коли атомізм з'явився в Індії, то він прийняв форму теорії, за якою реальність у світі має процес, а не субстанція, і що ми присутні в світі як ланки процесу, а не як згустки речовини.
Наприклад, розмір атому водню оцінюють як 1,2×10-10 м. Це значення можна порівняти з розміром протона (що є ядром атому водню): 0,87×10-15 м і переконатися в тому, що ядро атому водню в 100 000 разів менше, ніж сам атом.
Наприклад, розмір атому водню оцінюють як 1,2×10−10 м. Це значення можна порівняти з розміром протона (що є ядром атому водню): 0,87×10−15 м і переконатися в тому, що ядро атому водню в 100 000 разів менше, ніж сам атом.
Відповідно, найменший допустимий радіус атома дорівнює 0,526 Å (0,0529 нм = 5,28 · 10-11 м).
Відповідно, найменший допустимий радіус атома дорівнює 0,526 Å (0,0529 нм = 5,28 · 10−11 м).
Ернест Резерфорд показав експериментально, що атом складається з ядра, оточеного негативно зарядженими частками — електронами.
Ернест Резерфорд показав експериментально, що атом складається з ядра, оточеного негативно зарядженими частинками — електронами.
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома вуглецю-12, яка приблизно дорівнює 1,66 р. Водень-1 - найлегший ізотоп водню і атом з найменшою масою, має атомну вагу близько 1,007825 а. е. & nbsp
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома вуглецю-12, яка приблизно дорівнює 1,66 г Водень-1 - найлегший ізотоп водню і атом з найменшою масою, має атомну вагу близько 1,007825 а.о.м.
м. Маса атома приблизно дорівнює добутку масового числа на атомну одиницю маси.
Маса атома приблизно дорівнює добутку масового числа на атомну одиницю маси.
Найважчий стабільний ізотоп - свинець-208 з масою 207,9766521 а. е. м.
Найважчий стабільний ізотоп - свинець-208 з масою 207,9766521 а. е. м. .
Через те, що маси навіть найважчих атомів в звичайних одиницях (наприклад, в грамах) дуже малі, то в хімії для вимірювання цих мас використовують молі.
Через те, що маси навіть найважчих атомів в звичайних одиницях (наприклад, в грамах) дуже малі, в хімії для вимірювання цих мас використовують молі.
Це число (число Авогадро) вибрано таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а. е. м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, вуглець має масу 12 а. е. м., тому 1 моль вуглецю важить 12 г.
Це число (число Авогадро) вибране таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а.о.м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, вуглець має масу 12 а.о.м., тому 1 моль вуглецю важить 12 г.
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома вуглецю-12, яка приблизно дорівнює 1,66 г Водень-1 - найлегший ізотоп водню і атом з найменшою масою, має атомну вагу близько 1,007825 а.о.м.
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома Карбону-12, яка приблизно дорівнює 1,66 г Водень-1 - найлегший ізотоп водню і атом з найменшою масою, має атомну вагу близько 1,007825 а.о.м.
Це число (число Авогадро) вибране таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а.о.м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, вуглець має масу 12 а.о.м., тому 1 моль вуглецю важить 12 г.
Це число (число Авогадро) вибране таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а.о.м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, атом Карбону-12 має масу 12 а.о.м., тому 1 моль вуглецю важить 12 г.
Атоми третього стовпчика періодичної таблиці елементів мають у основному стані електронну конфігурацію s2p1.
Атоми третього стовпчика періодичної таблиці елементів (у короткій формі) мають у основному стані електронну конфігурацію s2p1.
Атоми четвертого стовпчика періодичної таблиці елементів здебільшого мають валентність 4 (наприклад, вуглекислий газ CO2), хоча можлива й валентність 2 (наприклад, чадний газ CO).
Атоми четвертого стовпчика короткої форми періодичної таблиці елементів здебільшого мають валентність 4 (наприклад, вуглекислий газ CO2), хоча можлива й валентність 2 (наприклад, чадний газ CO).
Елементи шостого стовпчика періодичної таблиці в основному стані мають конфігурацію s2p4 і загальний спін 1.
Елементи шостого стовпчика короткої форми періодичної таблиці в основному стані мають конфігурацію s2p4 і загальний спін 1.
Елементам сьомого стовпчика періодичної таблиці не вистачає одного електрона на зовнішній оболонці для того, щоб її заповнити.
Елементам сьомого стовпчика короткої форми періодичної таблиці не вистачає одного електрона на зовнішній оболонці для того, щоб її заповнити.
За визначенням, будь-які два атома з одним і тим же числом" протонів" в їх ядрах відносяться до одного хімічного елементу.
За визначенням, будь-які два атоми з одним і тим же числом "протонів" в ядрах відносяться до одного хімічного елементу.
Атоми з однією кількістю протонів, але різною кількістю" нейтронів" називають ізотопами даного елемента.
Атоми з однаковою кількістю протонів, але різною кількістю "нейтронів" називають ізотопами даного елемента.
Всі ізотопи елементів періодичної системи, починаючи з номера 83 (вісмут), радіоактивні.
Всі ізотопи елементів періодичної системи, починаючи з номера 83 (вісмут), радіоактивні .
Масу спокою атома часто висловлюють в атомних одиницях маси (а.о.м.
Масу спокою атома часто наводять в атомних одиницях маси (а.о.м.)
Це число (число Авогадро) вибране таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а.о.м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, атом Карбону-12 має масу 12 а.о.м., тому 1 моль вуглецю важить 12 г.
Це число (число Авогадро) вибране таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а.о.м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, атом Карбону-12 має масу 12 а.о.м., тому 1 моль вуглецю має масу 12 г.
Всі ізотопи елементів періодичної системи, починаючи з номера 83 (вісмут), радіоактивні.
Всі ізотопи елементів періодичної системи, починаючи з номера 83 (Бісмут), радіоактивні.
Томсон, вивчаючи катодні промені, відкрив електрон і прийшов до висновку, що вони знаходяться в кожному атомі.
Томсон, вивчаючи катодні промені, відкрив електрон і прийшов до висновку, що вони є у кожному атомі.
Таким чином, спростовуються думки, що атоми є кінцевими, неподільними компонентами речовини.
Таким чином, було спростоване припущення, що атоми є неподільними компонентами речовини.
Ця модель була замінена в 1909 році Ганс Гейгер, Ернст Резерфорд і Ернест Марсден після дослідів ізщ бомбардування золотої фольги альфа-частинками виявили, що невелика частина альфа-частинки відбиваються, що йде врозріз з прогнозами моделі Томсона.
Ця модель була замінена в 1909 році Ганс Гейгер, Ернест Резерфорд і Ернест Марсден після дослідів ізщ бомбардування золотої фольги альфа-частинками виявили, що невелика частина альфа-частинки відбиваються, що йде врозріз з прогнозами моделі Томсона.
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома Карбону-12, яка приблизно дорівнює 1,66 г. Водень-1 - найлегший ізотоп Гідрогену, і атом з найменшою масою, має атомну масу близько 1,007825 а.о.м.. Маса атома приблизно дорівнює добутку масового числа на атомну одиницю маси.
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома Карбону-12, яка приблизно дорівнює 1,66 г. Водень-1 або протій - найлегший ізотоп Гідрогену, і атом з найменшою масою, має масу близько 1,007825 а.о.м.. Маса атома приблизно дорівнює добутку масового числа на атомну одиницю маси.
Загальна кількість протонів та нейтронів в атомі елемента визначає його атомну масу, оскільки протон та нейтрон мають масу приблизно рівну 1 а.о.м.
Загальна кількість протонів та нейтронів в атомі елемента назвивається масовим числом і визначає його атомну масу, оскільки протон та нейтрон мають масу приблизно рівну 1 а.о.м.
Такі атоми мають однаковий атомний номер, але різну атомну масу, й називаються ізотопами елементу.
Такі атоми мають однаковий атомний номер, але різну масу, й називаються ізотопами елементу.
Наприклад, атоми Гідрогену завжди містять один протон, але існують ізотопи без нейтронів (водень-1, який іноді називають "протієм" - найбільш поширена форма), з одним нейтроном (дейтерій) і двома нейтронами (тритій).
Наприклад, атоми Гідрогену завжди містять один протон, але існують ізотопи без нейтронів (водень-1, який іноді називають "протієм" - найпоширеніша форма), з одним нейтроном (дейтерій) і двома нейтронами (тритій).
Це число (число Авогадро) вибране таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а.о.м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, атом Карбону-12 має масу 12 а.о.м., тому 1 моль вуглецю має масу 12 г.=)
Це число (число Авогадро) вибране таким чином, що якщо маса елемента дорівнює 1 а.о.м., то моль атомів цього елемента буде мати масу 1 г. Наприклад, атом Карбону-12 має масу 12 а.о.м., тому 1 моль вуглецю має масу 12 г.
Розвиток квантової механіки дозволив пояснити не лише будову атомів, а також іхні властивості: оптичні спектри, здатність вступати в реакції й утворювати молекули, тощо.
Розвиток квантової механіки дозволив пояснити не лише будову атомів, а також іхні властивості: оптичні спектри, здатність вступати в реакції й утворювати молекули тощо.
В своїй поемі "Про природу речей" (De rerum natura) він детально вибудував факти, які свідчать на користь атомістичної теорії.
У своїй поемі "Про природу речей" (De rerum natura) він детально вибудував факти, які свідчать на користь атомістичної теорії.
В кінці 19-го та на початку 20-го століть, фізики відкрили першу з субатомних частинок — електрон, а дещо пізніше атомне ядро, таким чином показавши, що атом не є неподільний.
Наприкінці 19-го та на початку 20-го століть, фізики відкрили першу з субатомних частинок — електрон, а дещо пізніше атомне ядро, таким чином показавши, що атом не є неподільний.
В цій моделі додатній заряд і основна маса атома зосереджена в ядрі невеликий в центрі, і негативно заряджених електронів, що обертаються навколо ядра.
У цій моделі додатній заряд і основна маса атома зосереджена в ядрі невеликий в центрі, і негативно заряджених електронів, що обертаються навколо ядра.
Розвиток квантової механіки дозволив пояснити не лише будову атомів, а також іхні властивості: оптичні спектри, здатність вступати в реакції й утворювати молекули тощо.
Розвиток квантової механіки дозволив пояснити не лише будову атомів, а також їхні властивості: оптичні спектри, здатність вступати в реакції й утворювати молекули тощо.
У 19 столітті Джон Дальтон відкрив закон кратних вдношень і, виходячи з нього розвинув теорію, названу ними «новою системою хімічної філософії», за якою хімічні речовини складаються з атомів, але він припускав, що вони неподільні.
У 19 столітті Джон Дальтон відкрив закон кратних відношень і, виходячи з нього розвинув теорію, названу ними «новою системою хімічної філософії», за якою хімічні речовини складаються з атомів, але він припускав, що вони неподільні.
Концепція атома як найменшої неподільної частинки матерії вперше була запропонована початку II тисячоліття до н. е. Мохом Сідонським і популяризована Демокритом — який, власне, і запровадив термін «атом».
Концепція атома як найменшої неподільної частинки матерії вперше була запропонована на початку I тисячоліття до н. е. Мохом і популяризована Демокритом — який, власне, і запровадив в науковий обіг термін «атом».
Концепція атома як найменшої неподільної частинки матерії вперше була запропонована на початку I тисячоліття до н. е. Мохом і популяризована Демокритом — який, власне, і запровадив в науковий обіг термін «атом».
Концепція атома, як найменшої неподільної частинки матерії, вперше була запропонована на початку I тисячоліття до н. е. Мохом і популяризована Демокритом — який, власне, і запровадив в науковий обіг термін «атом».
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома Карбону-12, яка приблизно дорівнює 1,66 г. Водень-1 або протій — найлегший ізотоп Гідрогену, і атом з найменшою масою, має масу близько 1,007825 а.о.м.. Маса атома приблизно дорівнює добутку масового числа на атомну одиницю маси.
Ця одиниця визначається як 1/12 частина маси спокою нейтрального атома ізотопа вуглецю 12С, яка приблизно дорівнює 1,66 г. Водень-1 або протій — найлегший ізотоп Гідрогену, і атом з найменшою масою, має масу близько 1,007825 а.о.м.. Маса атома приблизно дорівнює добутку масового числа на атомну одиницю маси.
Найважчий стабільний ізотоп — Плюмбум-208 з масою 207,9766521 а.о.м..
Найважчий стабільний ізотоп — атом свинцю 208Pb з масою 207,9766521 а.о.м..
Але майже одразу ж стало зрозуміло, що атоми, в свою чергу, мають складну будову, якою визначаються їхні властивості.
Але майже одразу ж стало зрозуміло, що атоми, у свою чергу, мають складну будову, якою визначаються їхні властивості.
На кожній орбіталі може знаходитися не більше двох електронів (принцип виключення Паулі).
На кожній орбіталі може знаходитися не більш як двоє електронів (принцип виключення Паулі).
Нейтрони в ядрі не впливають на те, якому елементові належить атом, але хімічний елемент може мати атоми із однаковою кількістю протонів і різною кількістю нейтронів.
Нейтрони в ядрі не впливають на те, якому елементові належить атом, але хімічний елемент може мати атоми з однаковою кількістю протонів і різною кількістю нейтронів.
Із збільшенням атомного номера зростає додатній заряд ядра, а, отже, кулонівське відштовхування між протонами.
Зі збільшенням атомного номера зростає додатній заряд ядра, а, отже, кулонівське відштовхування між протонами.
Внаслідок квантування станів атома оптичні спектри атомів складаються із окремих ліній, якщо енергія кванта світла не перевищує енергію іонізації.
Внаслідок квантування станів атома оптичні спектри атомів складаються з окремих ліній, якщо енергія кванта світла не перевищує енергію іонізації.
Але для переходу із основного стану із конфігурацією електронної оболонки s² у стан із конфігурацією s¹p¹ потрібно дуже мало енергії, тож ці атоми мають валентність 2, проте вони проявляють меншу активність.
Але для переходу з основного стану із конфігурацією електронної оболонки s² у стан із конфігурацією s¹p¹ потрібно дуже мало енергії, тож ці атоми мають валентність 2, проте вони проявляють меншу активність.
Поняття "атом", як і саме слово, має давньогрецьке походження, хоча істинність гіпотези про існування атомів знайшла своє підтвердження лише в 20 столітті.
Поняття "атом", як і саме слово, має давньогрецьке походження, хоча істинність гіпотези про існування атомів знайшла своє підтвердження лише у 20 столітті.
Основною ідеєю, яка стояла за даним поняттям протягом всіх сторіч, було уявлення про світ як про набір величезної кількості неподільних елементів, які є дуже простими за своєю структурою і існують від початку часів.
Основною ідеєю, яка стояла за даним поняттям протягом всіх сторіч, було уявлення про світ як про набір величезної кількості неподільних елементів, які є дуже простими за своєю структурою й існують від початку часів.
Галілей був першим, хто, хоча і в фантастичній формі, представив будову атома.
Галілей був першим, хто, хоча й у фантастичній формі, представив будову атома.
Виходячи з цих результатів, Резерфорд створив нову модель атома, що отримала назву планетарної.
На підставі цих результатів, Резерфорд створив нову модель атома, що отримала назву планетарної.
Експерименти Генрі Мозлі і встановлений ним закон Мозлі дозволили пов'язати атомний номер хімічного елемента із електричним зарядом ядра.
Експерименти Генрі Мозлі і встановлений ним закон Мозлі дозволили пов'язати атомний номер хімічного елемента з електричним зарядом ядра.
Елементи шостого стовпчика короткої форми періодичної таблиці в основному стані мають конфігурацію s²p4 і загальний спін 1.
Елементи шостого стовпчика короткої форми періодичної таблиці в основному стані мають конфігурацію s²p⁴ і загальний спін 1.
Тому вони здебільшого мають валентність 1 або 2, але в деяких випадках один із d-електронів бере участь в утворенні хімічних зв'язків, і валентність стає
Тому вони здебільшого мають валентність 1 або 2, але в деяких випадках один із d-електронів бере участь в утворенні хімічних зв'язків, і валентність стає рівною трьом.
Наприклад, розмір атома Гідрогену оцінюють як 1,2×10−10 м. Це значення можна порівняти з розміром протона (що є ядром атому водню): 0,87×10−15 м і переконатися в тому, що ядро атома водню в 100 000 разів менше, ніж сам атом.
Наприклад, розмір атома Гідрогену оцінюють як 1,2×10−10 м. Це значення можна порівняти з розміром протона (що є ядром атома водню): 0,87×10−15 м і переконатися в тому, що ядро атома водню в 100 000 разів менше, ніж сам атом.
Одна з перших теорій про будову атома, яка має вже сучасні обриси, була описана Галілеєм (1564–1642).
Одна з перших теорій про будову атома, яка має вже сучасні обриси, була описана Галілеєм (1564—1642).
Одначе, сьогодні модель атома Резерфорда має лише історичну цінність.
Однак, сьогодні модель атома Резерфорда має лише історичну цінність.
У свою чергу, склад ядра атома визначає собою тип атома та його ізотопа: заряд ядра Z визначається кількістю протонів у ядрі, а його массове число А - кількістю нейтронів.
У свою чергу, склад ядра атома визначає собою тип атома та його ізотопа: заряд ядра Z визначається кількістю протонів у ядрі, а його массове число А - сумарною кількістю нейтронів та протонів.
Новий поштовх у становленні сучасного розуміння атома дала молекулярно-кінетична теорія.
Новий поштовх у становленні сучасного розуміння атома дала молекулярно-кінетична теорія!
Новий поштовх у становленні сучасного розуміння атома дала молекулярно-кінетична теорія!
Новий поштовх у становленні сучасного розуміння атома дала молекулярно-кінетична теорія.
Такий атом повинен існувати протягом неймовірно малих проміжків часу (близько 10 мылліардних сек.).
Такий атом повинен існувати протягом неймовірно малих проміжків часу (близько 10 мільярдних сек.).
А́том (від — «неподільний») з хімічної точки зору — найменша, електронейтральна, хімічно неподільна частинка речовини.
А́том (від — «неподільний», або буквально «нерозрізний») з хімічної точки зору — найменша, електронейтральна, хімічно неподільна частинка речовини.
На популярному рівні будову атома можна викласти у рамках так званої планетарної модель атома Резерфорда, запропонованої Ернестом Резерфордом у 1911 році як результат його експериментів з розсіяння альфа-частинок атомами золота.
На популярному рівні будову атома можна викласти у рамках так званої планетарної моделі, запропонованої Ернестом Резерфордом у 1911 році як результат його експериментів з розсіяння альфа-частинок атомами золота.
Такий атом повинен існувати протягом неймовірно малих проміжків часу (близько 10 мільярдних сек.).
Такий атом повинен існувати протягом неймовірно малих проміжків часу (близько 10 мільярдних секунди).
Кількість протонів дорівнює кількості електронів і тому атом є електрично нейтральним.
Кількість протонів дорівнює кількості електронів, і тому атом є електрично нейтральним.
У свою чергу, склад ядра атома визначає собою тип атома та його ізотопа: заряд ядра Z визначається кількістю протонів у ядрі, а його массове число А - сумарною кількістю нейтронів та протонів.
У свою чергу, склад ядра атома визначає собою тип атома та його ізотопа: заряд ядра Z визначається кількістю протонів у ядрі, а його масове число А - сумарною кількістю нейтронів та протонів.
Таким чином, атом - динамічна й складна система субатомних частинок, врівноважених елекростатичною взаємодією, слабкою та сильною ядерними силами.
Таким чином, атом - динамічна й складна система субатомних частинок, урівноважених елекростатичною взаємодією, слабкою та сильною ядерними силами.
Відомі елементи складають неперервний натуральний ряд за числом протонів у ядрі, починаючи з атома водню з одним протоном і закінчуючи атомом унуноктію, в ядрі якого 118 протонів.
Відомі елементи складають неперервний натуральний ряд за числом протонів у ядрі, починаючи з атома водню з одним протоном і закінчуючи атомом Оганессона, в ядрі якого 118 протонів.
На популярному рівні будову атома можна викласти у рамках так званої планетарної моделі, запропонованої Ернестом Резерфордом у 1911 році як результат його експериментів з розсіяння альфа-частинок атомами золота.
На популярному рівні будову атома можна викласти у рамках так званої планетарної моделі, запропонованої Ернестом Резерфордом у 1911 році як результат його експериментів з розсіяння альфа-частинок атомами золота, та моделі Бора.
Щоб втримати протони вкупі необхідно дедалі більше нейтронів.
Щоб втримати протони вкупі, необхідно дедалі більше нейтронів.
Всі ізотопи елементів періодичної системи, починаючи з номера 83 (Бісмут), радіоактивні.
Усі ізотопи елементів періодичної системи, починаючи з номера 83 (Бісмут), радіоактивні.
Станом на червень 2107 року найважчим синтезованим хімічним елементом є Оганесон.
Станом на липень 2017 року найважчим синтезованим хімічним елементом є Оганесон.
Відповідно до неї, атом складається з щільного ядра, позитивно заряджених протонів та електрично нейтральних нейтронів.
Відповідно до неї, атом складається з щільного ядра з позитивно заряджених протонів та електрично нейтральних нейтронів.
В іншому випадку (при втраті чи набутті одного або кількох електронів) атом перетворюється на іон, що має певний позитивний чи негативний електричний заряд (у разі нестачі електронів такий іон називається катіоном, а у разі надлишку - аніоном).
В іншому випадку (при втраті чи набутті одного або кількох електронів) атом перетворюється на іон, що має певний позитивний чи негативний електричний заряд (у разі нестачі електронів такий іон називається катіоном, а у разі надлишку — аніоном).
У свою чергу, склад ядра атома визначає собою тип атома та його ізотопа: заряд ядра Z визначається кількістю протонів у ядрі, а його масове число А - сумарною кількістю нейтронів та протонів.
У свою чергу, склад ядра атома визначає собою тип атома та його ізотопа: заряд ядра Z визначається кількістю протонів у ядрі, а його масове число А — сумарною кількістю нейтронів та протонів.
Таким чином, атом - динамічна й складна система субатомних частинок, урівноважених елекростатичною взаємодією, слабкою та сильною ядерними силами.
Таким чином, атом — динамічна й складна система субатомних частинок, урівноважених елекростатичною взаємодією, слабкою та сильною ядерними силами.
Така модель нагадує своєю будовою сонячну систему, що й слугувало при виборі назви моделі.
Така модель нагадує своєю будовою Сонячну систему, що й слугувало при виборі назви моделі.
Відповідно, електрон обертаючись навколо ядра рухається із доцентровим прискоренням, а отже має випромінювати і гублячи кінетичну енергію, падати на ядро.
Відповідно, електрон обертаючись навколо ядра, рухається із доцентровим прискоренням, а отже має випромінювати і, гублячи кінетичну енергію, падати на ядро.
Такий атом повинен існувати протягом неймовірно малих проміжків часу (близько 10 мільярдних секунди).
Такий атом повинен існувати протягом неймовірно малих проміжків часу (близько 10 мільярдних долі секунди).
Таким чином, атом — динамічна й складна система субатомних частинок, урівноважених елекростатичною взаємодією, слабкою та сильною ядерними силами.
Таким чином, атом — динамічна й складна система субатомних частинок, урівноважених електростатичною взаємодією, слабкою та сильною ядерними силами.
Проте можуть вступати в хімічні сполуки в збуджених станах, проявляючи валентності 3,5,7.
Проте можуть вступати в хімічні сполуки в збуджених станах, проявляючи валентності 3, 5, 7.
Римський поет Лукрецій (96 — 55 роки до н. е.) був одним з небагатьох римлян, які проявляли інтерес до чистої науки.
Римський поет Лукрецій (96—55 роки до н. е.) був одним з небагатьох римлян, які проявляли інтерес до чистої науки.
У 1913, досліджуючи іони Неону в канальних променях, Джозеф Джон Томсон вперше відкрив ізотопи.
В 1913 році, досліджуючи іони Неону в канальних променях, Джозеф Джон Томсон вперше відкрив ізотопи.
А́том (від — «неподільний», або буквально «тіло, яке не можна розсікти навпіл») — з хімічної точки зору найменша, електронейтральна, хімічно неподільна частинка речовини.
А́ом (від — «неподільний», або буквально «тіло, яке не можна розсікти навпіл») — з хімічної точки зору найменша, електронейтральна, хімічно неподільна частинка речовини.
Зі збільшенням атомного номера зростає додатній заряд ядра, а, отже, кулонівське відштовхування між протонами.
Зі збільшенням атомного номера зростає додатний заряд ядра, а, отже, кулонівське відштовхування між протонами.
Ганс Гейгер, Ернест Резерфорд і Ернест Марсден після дослідів із бомбардування золотої фольги альфа-частинками виявили, що невелика частина альфа-частинок відбиваються назад, що йде врозріз із прогнозами моделі Томсона.
Ганс Гейгер, Ернест Резерфорд і Ернест Марсден після дослідів із бомбардування золотої фольги альфа-частинками виявили, що невелика частина альфа-частинок відбиваються назад, що йде всупереч із прогнозами моделі Томсона.
У цій моделі додатній заряд і основна маса атома зосереджена в ядрі невеликий в центрі, і негативно заряджених електронів, що обертаються навколо ядра.
У цій моделі додатний заряд і основна маса атома зосереджена в ядрі невеликий в центрі, і негативно заряджених електронів, що обертаються навколо ядра.
тепло — є нічим іншим як рухом часток.
тепло — є нічим іншим, як рухом часток.
У 19 столітті Джон Дальтон відкрив закон кратних відношень і виходячи з нього розвинув теорію, названу ними «новою системою хімічної філософії», за якою хімічні речовини складаються з атомів, але він припускав, що вони неподільні.
У 19 столітті Джон Дальтон відкрив закон кратних відношень і, виходячи з нього, розвинув теорію, названу ним «новою системою хімічної філософії», за якою хімічні речовини складаються з атомів, але він припускав, що вони неподільні.
Вирішити цю проблему вдалося О.П. Кучерову
Вирішити цю проблему вдалося О. П. Кучерову
На фото наведено пряме зображення атома вуглецю , із схематичним зображенням ядра.
На фото наведено пряме зображення атома вуглецю, із схематичним зображенням ядра.
Атом вуглецю (C6) знаходиться в складі кристалічної решітки графіту і має вигляд, який повністю відповідає періодичному закону Д.І.
Атом вуглецю (C6) знаходиться в складі кристалічної решітки графіту і має вигляд, який повністю відповідає періодичному закону Д. І. Мендєлєєва.
Одна з перших теорій про будову атома, яка має вже сучасні обриси, була описана Галілеєм (1564—1642).
Одна з перших теорій про будову атома, яка має вже сучасні обриси, була описана Галілео Галілеєм.