src
stringlengths
3
32.3k
tgt
stringlengths
3
177k
Так, зокрема, "Ще не вмерла Україна" Чубинського&Вербицького наряду з "Вічним революціонером" Франка&Лисенка, у виконанні хору Стеценка, лунали під час проголошення Акту Злуки.
Так, зокрема, «Ще не вмерла Україна» Чубинського&Вербицького наряду з «Вічним революціонером» Франка&Лисенка, у виконанні хору Стеценка, лунали під час проголошення Акту Злуки.
У серпні 2012 року Комуністична партія України пропонує обговорити на референдумі герб і гімн України.
У серпні 2012 року Комуністична партія України пропонувала обговорити на референдумі герб і гімн України.
Як то у єдній зі своїх пісень влучно висловився гурт "«ВоЦап»":
Як то у єдній зі своїх пісень влучно скептично висловився гурт "«ВоЦап»":
Коли в Радянському Союзі було вирішено створити окремий гімн для кожної країни в його складі, то "«Ще не вмерла Україна»" був відкинутий як варіант, щоб не викликати сепаратиські настрої серед українців.
Коли в Радянському Союзі було вирішено створити окремий гімн для кожної країни в його складі, то "«Ще не вмерла Україна»" був відкинутий як варіант, щоб не викликати сепаратистські настрої серед українців.
Держа́вний гі́мн Украї́ни — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом.
Держа́вний Гі́мн Украї́ни — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом.
Офіційна музична редакція ухвалена Верховною радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено «Законом про Гімн України» 6 березня 2003 року (
Офіційна музична редакція ухвалена Верховною радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено Законом України "Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року (
Тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України», котрий запропонував президент Леонід Кучма.
Тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України», котрий запропонував президент Леонід Кучма.
Законопроектом пропонувалося затвердити як Державний гімн Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».
Законопроектом пропонувалося затвердити як Державний Гімн національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».
Деякі дослідники вважають, що на написання також вплинули мотиви мазурки «Jeszcze Polska nie zgineła…», яка згодом стала польським гімном.
Деякі дослідники вважають, що на написання також вплинул и мотиви мазурки «Jeszcze Polska nie zgineła…», яка згодом стала польським гімном.
"As in Springtime melts the snowSo shall melt away the foe,And we shall be masters Of our homes."
"As in Springtime melts the snow "So shall melt away the foe, "And we shall be masters "Of our homes."
"Nay, thou are not dead, Ukraine,
"Nay, thou art not dead, Ukraine,
У 1917–1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР.
У 1917—1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР.
І вже нам браття-українці посміхнулась доля»: "«Коли цей Гімн будуть виконувати з такими словами, люди фактично молитимуться Богу, і це піде на користь усім: і народним депутатам, і школярам, які за новим законодавством мають спів»".. Народний депутат Вадим Колесніченко підтримав його та прокоментував: ""Я вважаю, що гімн має об'єднувати, надихати і бути дороговказом для держави і для суспільства.
І вже нам браття-українці посміхнулась доля»: "«Коли цей Гімн будуть виконувати з такими словами, люди фактично молитимуться богу, і це піде на користь усім: і народним депутатам, і школярам, які за новим законодавством мають спів»".. Народний депутат, колишній член Партії регіонів Вадим Колесніченко підтримав його та прокоментував: ""Я вважаю, що гімн має об'єднувати, надихати і бути дороговказом для держави і для суспільства.
У серпні 2012 року Комуністична партія України пропонувала обговорити на референдумі герб і гімн України.
У серпні 2012 року КПУ пропонувала обговорити на референдумі герб і гімн України.
Лідер КПУ, Петро Симоненко, додав, що «лише референдум зможе покласти край двадцятирічним суперечкам щодо державних символів».
Лідер партії Петро Симоненко, додав, що «лише референдум зможе покласти край двадцятирічним суперечкам щодо державних символів».
Його варіант «Живи, Україно, прекрасна і сильна», покладений на музику групою композиторів під керуваннямАнтона Лебединця, став державним гімном Української РСР у період з 1949 до 1991 роки.
Його варіант «Живи, Україно, прекрасна і сильна», покладений на музику групою композиторів під керуванням Антона Лебединця, став державним гімном Української РСР у період з 1949 до 1991 роки.
Гімн України набув значної популярності в ході масових протестів 2004 та 2013-2014 років.
Гімн України набув значної популярності в ході масових протестів 2004 та 2013–2014 років.
Non e morta la volonta e la gloria nel'Ucraina.
Non è morta la volontà e la gloria nell'Ucraina.
Fratelli, ancora sorridera la sorte a noi.
Fratelli, ancora sorriderà la sorte a noi.
Il corpo, l'animo metteremo alla liberta
Il corpo, l'animo metteremo alla libertà
Insorgeremo alla battalia sanguinosa dal San al Don.
Insorgeremo alla battaglia sanguinosa dal San al Don.
Non daremo a dominare nessuno nell nostro Paese.
Non daremo a dominare nessuno nel nostro Paese.
Mare Nero, vecchio Dniepr si rallegreranno.
Mar Nero, vecchio Dniepr si rallegreranno.
Ancora il destino ritornena nel'Ucraina nostra.
Ancora il destino ritornenà nel'Ucraina nostra.
Ancora la nostra canzone libera risuonera nel'Ucraina, volera attraverso i monti Carpazi e sulle steppe.
Ancora la nostra canzone libera risuonera nel'Ucraina, volerà attraverso i monti Carpazi e sulle steppe.
La fama del'Ucraina stara fra nemici.
La fama del'Ucraina starà fra nemici.
Рудольф Людвіг Мьоссбауер ("Rudolf Mößbauer") (31 січня 1929, Мюнхен - ) - німецький фізик
Рудольф Людвіг Мьоссбауер ("Rudolf Mößbauer") (31 січня 1929, Мюнхен - ) - німецький фізик, творець ефекту Месбауера.
Ру́дольф Лю́двіг Ме́ссбауер ("Rudolf Mößbauer") (31 січня 1929, Мюнхен - ) - німецький фізик, творець ефекту Мессбауера, лауреат Нобелівської премії з фізики 1961 року.
Ру́дольф Лю́двіг Ме́ссбауер ("Rudolf Mößbauer") (31 січня 1929, Мюнхен - ) - німецький фізик, першовідкривач ефекта Мессбауера, лауреат Нобелівської премії з фізики 1961 року.
Макса Планка в Гейдельберге, де спостерігав явище резонансного поглинання γ-променів без віддачі — ядерний гамма-резонанс.
Макса Планка в Гейдельберзі, де спостерігав явище резонансного поглинання γ-променів без віддачі — ядерний гамма-резонанс.
* 31 січня 1929, Мюнхен ) — німецький фізик, першовідкривач ефекта Мессбауера, лауреат Нобелівської премії з фізики 1961 року.
* 31 січня 1929, Мюнхен) — німецький фізик, першовідкривач ефекта Мессбауера, лауреат Нобелівської премії з фізики 1961 року.
У 1953—1954 працював над проміжною (, — кандидатською) дисертацією у лабораторії прикладної фізики в Мюнхенському технічному університеті (TUM) і асистентом лектора в математичному інституті цього університету.
У 1953–1954 працював над проміжною (, — кандидатською) дисертацією у лабораторії прикладної фізики в Мюнхенському технічному університеті (TUM) і асистентом лектора в математичному інституті цього університету.
У 1955—1957 працював над докторською дисертацією і провів дослідження на фізичному відділенні Медичного дослідницького інституту їм.
У 1955–1957 працював над докторською дисертацією і провів дослідження на фізичному відділенні Медичного дослідницького інституту їм.
У 1972—1977 обіймав посаду директора гренобльского інституту їм.
У 1972–1977 обіймав посаду директора гренобльского інституту їм.
* 31 січня 1929, Мюнхен) — німецький фізик, першовідкривач ефекта Мессбауера, лауреат Нобелівської премії з фізики 1961 року.
* 31 січня 1929, Мюнхен — 14 вересня 2011) — німецький фізик, першовідкривач ефекта Мессбауера, лауреат Нобелівської премії з фізики 1961 року.
"Див. також :Категорія:Померли 1979"
"Дивись також :Категорія:Померли 1979"
Фюзеляж другого літвка впав на березі Дніпра на відстані двох км.
Фюзеляж другого літака впав на березі Дніпра на відстані двох км.
м. Один тримав курс з Ташкенту до Мінська (най його борту знаходився головний состав футбольної команди «Пахтакор»), а другий з Воронежу до Кішинева.
м. Один тримав курс з Ташкента до Мінська (на його борту був головний склад футбольної команди «Пахтакор»), а другий з Воронежа до Кишинева.
Ташкенський літак своєю площиною відірвав хвіст вороніжському літаку і вибухнув у повітрі, другий раз він вибухнув на землі.
Ташкенський літак своїм корпусом відірвав хвіст вороніжському літаку і вибухнув у повітрі, другий раз він вибухнув на землі.
Фюзеляж другого літака впав на березі Дніпра на відстані двох км.
Фюзеляж другого літака впав при березі Дніпра на відстані двох км.
Фюзеляж другого літака впав при березі Дніпра на відстані двох км.
Фюзеляж другого літака впав при березі Дніпра на відстані двох кілометрів від першого.
Ташкенський літак своїм корпусом відірвав хвіст вороніжському літаку і вибухнув у повітрі, другий раз він вибухнув на землі.
Ташкентський літак своїм корпусом відірвав хвіст вороніжському літаку і вибухнув у повітрі, другий раз він вибухнув на землі.
Миха́йло Ера́змович Омеляно́вський (1 лютого 1904—†1979) , |український філософ.
Миха́йло Ера́змович Омеляно́вський (1 лютого 1904—†1979) , український філософ.
1931 року закінчив Інститут червоної професури філософії і природознавства в Москві.,
1931 року закінчив Інститут червоної професури філософії і природознавства в Москві.
Шукаю українсько- або россійськомовні Веблоги займаючи різними темами.
Шукаю українсько- або російськомовні Веблоги займаючи різними темами.
Шукаю українсько- або російськомовні Веблоги займаючи різними темами.
Шукаю українсько- або російськомовні Веблоги різноманітної тематики.
50,5 мільйон мешканців (1998)
50,5 мільйонів мешканців (1998)
Територія - 603,7 тис.
Територія — 603,7 тис.
кв. м., довжина кордонів 6500 км (1050 км морські).
кв. км, довжина кордонів 6500 км (1050 км морські).
Протяжність: з заходу на схід -1316 км, з півночі на південь - 893 км.
Протяжність: з заходу на схід — 1316 км, з півночі на південь — 893 км.
Річна кількість опадів: рівнина - 300-700 мм, Кримські гори - 1000-1200 мм, Українські Карпати - понад 1500мм.
Річна кількість опадів: рівнина — 300-700 мм, Кримські гори — 1000-1200 мм, Українські Карпати — понад 1500 мм.
Температура повітря: середня багаторічна температура повітря: січня -5С, липня +20С.
Температура повітря: середня багаторічна температура повітря: січня −5°C, липня +20°C.
УКРАЇНА (Республiка Украïна), держава в Східній Європі.
УКРАЇНИ (Республiка Украïни), держава в Східній Європі.
УКРАЇНИ (Республiка Украïни), держава в Східній Європі.
УКРАЇНА (Республiка Украïни), держава в Східній Європі.
Украïна (Республiка Украïна), держава в Східній Європі.
Украïна (Республiка Украïни), держава в Східній Європі.
Украïна (Республiка Украïни), держава в Східній Європі.
Украïна (Республiка Украïна), держава в Східній Європі.
"Дивись докладніше статтю Грунти України"
"Дивись докладніше статтю Ґрунти України"
Для Закарпатської низовини характерні, головним чином, дерново-опідзолені та дерново-глеєві грунти.
Для Закарпатської низовини характерні, головним чином, дерново-опідзолені та дерново-глеєві ґрунти.
Грунти Передкарпаття в основному дерново-середньоопідзолені і поверхневооглеєні.
Ґрунти Передкарпаття в основному дерново-середньоопідзолені і поверхневооглеєні.
У гірській зоні переважають бурі лісові грунти.
У гірській зоні переважають бурі лісові ґрунти.
Конституційний склад Верховної Ради України становить чотириста п'ятдесят народних депутатів, котрі обираються шляхом таємного голосування на чотири роки на основі загального, рівного і прямого виборчого права.
Конституційний склад Верховної Ради України становить 450 народних депутатів, котрі обираються шляхом таємного голосування на 4 роки на основі загального, рівного і прямого виборчого права.
Найвища точка України -- гора Говерла (2061 м) в Карпатах, найбільш низинні ділянки -- на узбережжі Чорного та Азовського морів.
Найвища точка України - гора Говерла (2061 м) в Карпатах, найбільш низинні ділянки - на узбережжі Чорного та Азовського морів.
Різноманітність різних геолого-структурних умов і величезний діапазон часу (більш 2.5 млрд. років) протягом багатьох епох визначили формування практично всіх видів корисних копалин, в тому числі цілого ряду великих і дуже великих по запасам рудовищ вуглеводневої сировини і твердих корисних копалин.
Різноманітність різних геолого-структурних умов і величезний діапазон часу (більш 2,5 млрд. років) протягом багатьох епох визначили формування практично всіх видів корисних копалин, в тому числі цілого ряду великих і дуже великих по запасам рудовищ вуглеводневої сировини і твердих корисних копалин.
В межах Українського щиту, Донецької складчстої споруди і Карпатської складчастої області виявлені шість золоторудних районів з ресурсним потенціалом в декілька тисяч тон золота при середньому змісті 6 - 8 г/ т.
В межах Українського щиту, Донецької складчастої споруди і Карпатської складчастої області виявлені 6 золоторудних районів з ресурсним потенціалом в декілька тисяч тон золота при середньому змісті 6-8 г/т.
"Дивись докладніше статтю Річки України"
"Дивись докладніше статтю Ріки України"
Річкова сітка України належить до басейнів Чорного та Азовського морів і частково (4%) -- жо басейну Балтійського моря.
Річкова сітка України належить до басейнів Чорного та Азовського морів і частково (4%) - жо басейну Балтійського моря.
Вона складається з річкових систем Дніпра, Дуная, Дністра, Південного Буга, Сіверського Донця, Буга та річок чорноморського та азовського узбережь.
Вона складається з річкових систем Дніпра, Дуная, Дністра, Південного Буга, Західного Буга, Сіверського Донця та річок чорноморського та азовського узбережь.
водотоків, з них 2938 водотоків довжиною від 10 км та більше, а також 116 -- довжиною більше 100 км.
водотоків, з них 2938 водотоків довжиною від 10 км та більше, а також 116 - довжиною понад 100 км.
Розвиток річної сітки на території України та її щільність різніться в різних частинах у зв'язку з неоднорідністю кліматичних, геологічних та інших факторів.
Розвиток річкової мережі на території України та її щільність різніться в різних частинах у зв'язку з неоднорідністю кліматичних, геологічних та інших факторів.
Найбільша річна сітка в Карпатах (до 1.10 км/км2) та на Донецькому кряжі (до 0.5 км/км2).
Найбільша річкова мережа - в Карпатах (до 1.10 км/км2) та на Донецькому кряжі (до 0.5 км/км2).
Згідно з інформацією Державного комітету статистики України основні економічні показники за січень-листопад 2004 склали:
Згідно з інформацією Державного комітету статистики України, основні економічні показники за січень-листопад 2004 склали:
В межах Українського щиту, Донецької складчастої споруди і Карпатської складчастої області виявлені 6 золоторудних районів з ресурсним потенціалом в декілька тисяч тон золота при середньому змісті 6-8 г/т.
В межах Українського щиту, Донецької складчастої споруди і Карпатської складчастої області виявлені 6 золоторудних районів з ресурсним потенціалом в [http://www.qmwa.com/ ]декілька тисяч тон золота при середньому змісті 6-8 г/т.
"Дивись докладніше ста[http://www.qm08.com/ ]ттю Адміністративний поділ України"
"Дивись докладніше статтю Адміністративний поділ України"
Станом на грудень 2001 року, в Україні було 490 районів, 454 міста, з яких 174 – державного, республіканського та обласного значення, 889 селищ міського типу, 10272 сільські ради та 28619 селищних населених пунктів
Станом на грудень 2001 року, в Україні було 490 районів, 454 міста, з яких 174 – державного, республіканського та обласного значення, 889 селищ міського типу, 10272 сільські ради та 28619 селищних населених пунктів.
Станом на грудень 2001 року, в Україні було 490 районів, 454 міста, з яких 174 – державного, республіканського та обласного значення, 889 селищ міського типу, 10272 сільські ради та 28619 селищних населених пунктів.
Станом на грудень 2001 року, в Україні було 490 районів, 454 міста, з яких 174 – державного, республіканського та обласного значення, 889 селищ міського типу, 10272 сільські ради та 28619 сільських населених пунктів.
на захід від м. Ватутіно Черкаської області.
на захід від м. Ватутіне Черкаської області.
Працюють Південно-Українська, Рівненська, Хмельницька, Запорізька АЕС.
Працюють Південноукраїнська, Рівненська, Хмельницька, Запорізька АЕС.
З тих часів слово починає часто зустрічатись і в інших літописах, у формах "Київська Україна", "Чернігівська Україна", "Сіверська (Новгород-Сіверська) Україна".
З тих часів слово починає часто зустрічатись і в інших літописах, у формах "Київська Україна", "Чернігівська Україна", "Сіверська (Новгород-Сіверська) Україна" тощо.
Ця інтерпретація пов'язує виникнення слова зі значно пізнішим історичним періодом, і прямо суперечить наявним літописним свідченням XII ст., коли Росії ще не існувало, а Москва була лише невеличким селом на далекій північній окраїні Київської Русі про існування якої навряд-чи багато хто навіть знав на Київщині.
Ця інтерпретація пов'язує виникнення слова зі значно пізнішим історичним періодом, і прямо суперечить наявним літописним свідченням XII ст., коли Росії ще не існувало, а Москва була лише невеличким селом на далекій північній окраїні Київської Русі про існування якого навряд-чи хтось навіть знав на Київщині.
Інші дослідники виводять слово від значення "найвіддаленіша територія", "пограниччя", проте видається що така інтерпретація завдячує переважно тенденції Росії трактувати назву „Україна” як "окраїна Росії".
Інші дослідники виводять слово від значення "найвіддаленіша територія", "пограниччя", проте видається що така інтерпретація завдячує переважно тенденції Російської державної науки трактувати назву „Україна” як "окраїна Росії".
19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова "Про Державний Герб України", якою було затверджено "Тризуб як малий герб України" i, відповідно, головний елемент великого герба.
19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова Державний Герб України", якою було затверджено "Тризуб як малий герб України" i, відповідно, головний елемент великого герба.
=Походження назви держави=
Походження назви держави.
Середньорічна температура коливається від 5,5°–7° C на півночі до 11°–13° C на півдні.
Середньорічна температура коливається від 5,5°–7°C на півночі до 11°–13°C на півдні.
Середня температура в липні, найтеплішому місяці, коливається від 23° C на південному сході до 18° C на північному заході
Середня температура в липні, найтеплішому місяці, коливається від 23° C на південному сході до 18°C на північному заході.
До складу України входять 27 територіяльно-адміністративних одиниці:
До складу України входять 27 територіяльно-адміністративних одиниць:
Крайній північний пункт - с. Петрівка Чернігівської області, південний - мис Сарич (Республіка Крим), західний - м. Чоп Закарпатської області, східний - село Червона Зірка Луганської області.
Крайній північний пункт - с. Петрівка Чернігівської області, південний - мис Сарич (Республіка Крим), західний - м. Чоп Закарпатської області, східний - с. Червона Зірка Луганської області.
Украї́на – країна у Центрально-Схiдній Європі, розташована у південно-східній частині Східноєвропейської рівнини.
Украї́на — країна у Центрально-Схiдній Європі, розташована у південно-східній частині Східноєвропейської рівнини.
На заході межує з Польщею та Словаччиною, на південному заході – з Угорщиною, Румунією та Молдовою.
На заході межує з Польщею та Словаччиною, на південному заході — з Угорщиною, Румунією та Молдовою.
Найбільшими чорноморськими портами є Одеса, Іллічівськ, Херсон, Севастополь, азовськими - Маріуполь, Бердянськ, Керч.
Найбільшими чорноморськими портами є Одеса, Іллічівськ, Херсон, Севастополь, азовськими — Маріуполь, Бердянськ, Керч.
Довжина морської ділянки кордону: 1355 км (по Чорному морю – 1056,5 км
Довжина морської ділянки кордону: 1355 км (по Чорному морю — 1056,5 км
по Азовському морю – 249,5 км
по Азовському морю — 249,5 км
по Керченській протоці – 49 км).
по Керченській протоці — 49 км).
Крайній північний пункт - с. Петрівка Чернігівської області, південний - мис Сарич (Республіка Крим), західний - м. Чоп Закарпатської області, східний - с. Червона Зірка Луганської області.
Крайній північний пункт — с. Петрівка Чернігівської області, південний — мис Сарич (Республіка Крим), західний — м. Чоп Закарпатської області, східний — с. Червона Зірка Луганської області.
Загальна площа України становить 603 628 км², що складає 5,7% території Європи i 0,44% території світу.
Загальна площа України становить 603 628 км², що складає 5,7 % території Європи i 0,44 % території світу.
Слово „Україна” - слов’янського походження і означало первісно "край", "земля", "територія".
Слово «Україна» — слов'янського походження і означало первісно "край", "земля", "територія".
Думки розділяються щодо безпосередньої етимології слова, проте найімовірнішим є прямий синонімічний зв'язок зі словом "князівство" - земля наділена, "відкраяна", "украяна" князеві.
Думки розділяються щодо безпосередньої етимології слова, проте найімовірнішим є прямий синонімічний зв'язок зі словом «князівство» — земля наділена, «відкраяна», «украяна» князеві.
Вперше назва з’являється в "Київському літописі" 1187 р. (періоду посилення феодальної роздробленості Київської Русі), де літописець розповідає про смерть переяславського князя (""І плакали по ньому всі переяславці... За ним же Україна багато потужила"").
Вперше назва з'являється в «Київському літописі» 1187 р. (періоду посилення феодальної роздробленості Київської Русі), де літописець розповідає про смерть переяславського князя («"І плакали по ньому всі переяславці… За ним же Україна багато потужила"»).
З тих часів слово починає часто зустрічатись і в інших літописах, у формах "Київська Україна", "Чернігівська Україна", "Сіверська (Новгород-Сіверська) Україна" тощо.
З тих часів слово починає часто зустрічатись і в інших літописах, у формах «Київська Україна», «Чернігівська Україна», «Сіверська (Новгород-Сіверська) Україна» тощо.
Інші дослідники виводять слово від значення "найвіддаленіша територія", "пограниччя", проте видається що така інтерпретація завдячує переважно тенденції Російської державної науки трактувати назву „Україна” як "окраїна Росії".
Інші дослідники виводять слово від значення «найвіддаленіша територія», «пограниччя», проте видається що така інтерпретація завдячує переважно тенденції Російської державної науки трактувати назву «Україна» як «окраїна Росії».
До того ж, з лінгвістичної точки зору, перехід початкового "о-" ("окраїна") в "у-" ("україна") є сумнівним, бо не відповідає фонологічним законам ані української, ані російської мов.
До того ж, з лінгвістичної точки зору, перехід початкового «о-» («окраїна») в «у-» («україна») є сумнівним, бо не відповідає фонологічним законам ані української, ані російської мов.
Універсал короля Стефана Баторія 1580 p. звернений "к Україні Руській, Київській, Волинській, Подільській і Брацлавській".
Універсал короля Стефана Баторія 1580 p. звернений «к Україні Руській, Київській, Волинській, Подільській і Брацлавській».